Това е регламент на Европейския съюз, с който се следи държавите членки на Съюза да не изпадат в ситуации, в която имат прекомерен дефицит или прекомерен външен дълг. В случая по линия на България, това, че на страната ни ще бъдат наложени мониторинг и евентуални санкции от ЕК, не мисля, че има на нещо крайно, но показателно, че ще трябва да въведем съответни мерки, така че да се вписваме в 3% дефицит. Очевидно е, че този 3% дефицит, който смятахме, че имаме, всъщност ще се окаже много по-висок. Това заяви в „Още от деня" министърът на външните работи Велислава Петрова.
29 Май 2026